O Nas

Endoproktomed to gabinet lekarski prowadzony przez małżeństwo chirurgów Aleksandrę i Marcina Nelke pracujących przez wiele lat w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu. Profil Kliniki, w której główny nacisk położony jest na choroby jelit oraz schorzenia proktologiczne, wpłynął na zainteresowania i stale rozwijane przez nas umiejętności. Od początku stycznia 2021 nowym miejscem pracy stał się Oddział Chirurgiczny szpitala w Śremie, w którym poza zabiegami chirurgii ogólnej, stale poszerzają spektrum operacji koloproktologicznych, również w zakresie chirurgii małoinwazyjnej, laparoskopowej.

O Nas

Zakres świadczonych zatem usług obejmuje wszystkie procedury endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego: gastroskopię, rektoskopię, sigmoidoskopię, kolonoskopię, polipektomie endoskopowe, leczenie zmian naczyniowych. W gabinecie diagnozujemy i leczymy choroby proktologiczne: hemoroidy i zakrzepy brzeżne, szczeliny, świąd, kłykciny kończyste, przetoki.  Wykonujemy opaskowanie hemoroidów metodą Barrona (potocznie nazywane „gumkowaniem”), wycinanie zmian i fałdów skórnych okolicy odbytu, nacinanie ropni i torbieli włosowych.

O Nas

W gabinecie wykonywane są również zabiegi ambulatoryjne, wycinanie zmian skórnych, konsultacje oraz kwalifikacje do zabiegów chirurgicznych. We współpracy z anestezjologiem badania kolonoskopowe wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. W znieczuleniu wykonujemy również pozostałe badania i zabiegi na prośbę i życzenie pacjenta. Ze względu na specyfikę badania proktologicznego, dużą wagę przykładamy do stworzenia przyjaznej atmosfery i poczucia intymności podczas badania proktologicznego.

Należy wspomnieć, że gabinet Endoproktomed jest niejako kontynuacją jednego z pierwszych gabinetów endoskopowych w Poznaniu o nazwie „Gastro” założonego przez dr. med. Andrzeja Rajewskiego, który po przejściu na emeryturę przekazał go swojemu współpracownikowi, dr. Marcinowi Nelke.